71016S12PHGI
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
71016S12PHGI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : 12ns
Supplier Device Package : 44-TSOP II
Memory Type : Volatile
Mfr : IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size : 1Mbit
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Access Time : 12 ns
Package / Case : 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Memory Organization : 64K x 16
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)